Autor: LubošC (5.12.2006, 09:38:01)   odpovědět

Prosím, měl bych dva dotazy:
1.) Byly u nás zaznamenány, případně je doloženo použití originálních přípojných vozů ke kořistním motorovým vozům řady M 140.3-MANKA, nebo tyto motorové vozy jezdily pouze s našimi přípojnými vozy? Případně, pokud se u nás vyskytly, kolik jich bylo?
2.) V těchto dnech se v modelářských prodejnách objevily 3 osobní vozy+1 služební vůz firmy ROCO v popise ČSD-vůz 1.třídy, vůz 2.třídy, vůz1./2. třídy, služební Da-původně to jsou vozy německé konstrukce. Prosím, opravdu tyto modely odpovídají skutečnosti, a u nás coby kořistní existovaly v daném označení, nebo se jedná pouze o německé vozy potištěné coby vozy ČSD bez reálného podkladu?
Stejný typ vozu se prodává za ne zrovna nízkou cenu rovněž v kombinaci barev tmavě červená/krémová pod označením ČSD-řada Bam, což mi připadá jako naprostý výmysl. Nikde jsem o tomto typu vozu nenašel ani zmínku.
Prosím, pokud někdo víte nějaké podrobnosti, napište-protože jestli má smysl si ony 4 vozy zakoupit jako skutečné modely našich kořistních vozů nebo se jedná pouze o přemalovánky. Díky za odpovědi!


Verze: 0.1.7 (beta3)
© jub 2002