Autor: Petr (U37<tecka>002<zavinac>seznam<tecka>cz) (3.8.2010, 22:58:18)   odpovědět

Dobrý večer, potřebuji poradit s barevným řešením lokomotiv E465.0, nejlépe po vyrobení a potom na konci jejich života. Po vyrobení jsem snad podle fotky barvy dekódoval takto: zelená tmavá, zeleň vozová, zeleň jedlová – skříň lokomotivy; zeleň hrášková – po vyrobení do 1940? linky 5mm široké kolem jednotlivých tabulí plechu na skříni; bílá - střecha a vše na střeše, vnitřní strana stínítek čelních oken, izolátory; černá – kompletní pojezd, tažné a narážecí ústrojí, pravděpodobně sběrače i s rámem nad izolátory, řadová tabulka černě patronována, stěrače; okrová, hněď dubová – vnitřní stanoviště strojvedoucího, strojovna?; šedá – brzdové hadice na čelech, sací světlejší, strojovna?; stříbrná, barva kovu – madla u dveří, madla na čelnících, kliky, náboje a obruče náprav, hřídel náhonu rychloměru; bronzová – státní znak, rozvod VN nad izolátory.
Podle fotek v Elektrichých lokomotivách mi toto barevné schéma přijde pro dobu velkého budování socialismu jako pouze zašlé, opršelé, neudržované (podle hesla: však na lak to nejezdí). Jo a hvězda na boku pochopitelně rudá.
Ještě bych měl prosbu, neví někdo, co měla jako výrobní tabulky a jak vypadaly? Dvě tabulky jsou pod řadovou uprostřed skříně lokomotivy a u vstupních dvěří na straně strojvedoucího je ještě jedna, pravděpodobně tabulka kontrol, oprav a vyvázání, neví někdo jak to bylo uspořádané? Měsíční, čtvrtletní, půlroční, roční, dvouletá, vyvázání, - ještě na něco jsem zapoměl? Díky, Petr


Verze: 0.1.7 (beta3)
© jub 2002